Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
niedziela 23 lutego 2020  imieniny: Romana, Izabela, Damian
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
Spotkanie opłatkowe w górowskim Kole Polskiego Związku Niewidomych
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


Spotkanie opłatkowe w górowskim Kole Polskiego Związku Niewidomych

W dniu 21 stycznia w Restauracji Rosette odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowo-noworoczne członków Polskiego Związku Niewidomych Oddział w Górze. W uroczystości uczestniczyli podopieczni- członkowie PZN oraz goście zaproszeni: Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, Wójt Gminy Jemielno Anita Sierpowska, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w UMiG Izabela Baranowska, Redaktor Naczelna „Przeglądu Górowskiego” Elżbieta Maćkowska.

Gospodarzem uroczystości była Kierownik PCPR Bożena Merta, która w imieniu organizatorów powitała przybyłych, kierując też w ich stronę uroczy wiersz, nawiązujący i do tradycji i do niepełnosprawności.

Następnie głos zabrała Prezes OPZN Maria Tylicka, która przedstawiła krótkie sprawozdanie na temat zadań wykonywanych przez Oddział PZN w 2019 roku oraz opowiedziała jakie Zarząd ma zamierzenia na rok 2020. Planowane są wycieczki do Górska, Kalisza, na Ziemię Jeleniogórską, obchody Dnia Białej Laski, spotkanie wigilijne i inne, konsolidujące środowisko i integrujące w rodzinnej atmosferze członków OPZN.

Prezentem dla zgromadzonych był występ maluszków z grupy „Kaczuszki” z Przedszkola Niepublicznego „Akademia Malucha” w Górze, przygotowanych przez nauczycielki Ewelinę Zalejską i Małgorzatę Antonicką, którzy pięknie deklamowali, śpiewali i tańczyli. Były życzenia noworoczne, a nawet życzenia i piosenka z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zgromadzeni również łamali się opłatkiem składając sobie życzenia wszystkiego najlepszego na Nowy Rok. W imieniu samorządowców głos zabrał Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, a na ręce Prezes Marii Tylickiej władze samorządowe gmin i powiatu przekazały kosze ze słodyczami i lokalnymi wyrobami. Było jak zwykle w górowskim Oddziale PZN miło, sympatycznie, a przede wszystkim niezwykle rodzinnie.

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
kalendarium miesięczne

  
Online: 25 odwiedzin: 11016559
© 2005 - 2020 Góra. All rights reserved.