Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
środa 29 stycznia 2020  imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Górze Sztab WOŚP działający przy Domu Kultury został utworzony oficjalnie po raz osiemnasty, ale wcześniej działały już osoby indywidualne, szkoły i wolontariusze, którzy rozpoczęli działalność bez mała 20 lat temu.

W tym roku Finał miał miejsce w dniu 12 stycznia, ale już 11 stycznia odbyły się tradycyjnie Turniej przedszkolaków „Pomagamy na sportowo” w hali sportowej „Arkadia”. Wzięły w nim udział zespoły maluchów z Przedszkola nr 1 i nr 3 w Górze oraz z przedszkoli działających przy ZSPiP w Czerninie i ZSPiP w Ślubowie. W niechlowskim GOK miał miejsce koncert finałowy. Natomiast 12 stycznia odbywały się już od godz. 9.00: bieg „Charytatywna 400-setka”, potem dla dzieci poranek bajkowy „Śnieżna Paczka”, a o godz. 14.00 przy szczelnie wypełnionej sali widowiskowej DK, odbyło się otwarcie 28. Finału WOŚP. Nim rozpoczęły się występy artystyczne (grupowe i solowe) Dyrektor DK Arkadiusz Gustaw powitał zebranych, przedstawił część organizatorów ze Sztabu WOŚP (Małgorzata Stolarczyk, Hubert Kruk, Agata Kukuła, Jolanta Łukasiak, Kamila Pacholska) i odbyła się część pierwsza licytacji, której dochód w tym roku przeznaczony został, podobnie jak wszystkie środki finansowe zebrane przez wolontariuszy z puszkami i z innych źródeł, na Dziecięcą Medycynę Zabiegową. Pierwszym licytowanym przedmiotem był kalendarz z logo WOŚP i oryginalnym podpisem Jurka Owsiaka. Zaczęto od 30 zł, a zakończono na 110 zł, potem był bon na przegląd Kotla gazowego (zaczęto od 100 zł, poszedł za 210 zł), srebrna zawieszka z logo WOŚP (60 zł, a wylicytowano za 230 zł), maskotka (wywoławcza kwota to 30 zł, wylicytowano za 100 zł), kurs survivalu (wywoławcza 50 zł, poszedł za 300 zł). Udział w Finale wzięła tradycyjnie Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, której towarzyszyła Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska. Burmistrz wylicytowała bluzę Klubu Unia Leszno, którą przekazała do dalszej licytacji. Potem prezentowały się w 16. odsłonach zespoły i soliści z Funky Flava Dance School - szkoły tańca Jessicy Ali, która od lat wspiera górowskie Finały WOŚP energetycznymi pokazami swych uczniów. Występy grup z ZSPiP w Czerninie, Przedszkola „Akademia Malucha”, Przedszkoli nr 1 i nr 3  z Góry, koncert Bartosza Fogta (Akustycznie Gramy), uczniów z ZSPiP w Ślubowie, prezentacja Adriana i Antka Bazylewiczów „B Brothers”, koncert The Afternoon, prezentacja ZSPiP w Witoszycach, sekcji wokalnej DK, uczniów z SP nr 1 i SP nr 3, dziewczyn z UKS Mażoretki Artis Góra, koncert I-Rey przeplatane były kolejnymi aukcjami, w trakcie których górowianie nie żałowali grosza na szczytny cel. Oprócz wymienionych wyżej pokazów można było również przyglądać się pokazowi magii w wykonaniu Bartka Błaszczyka, który swe zainteresowanie tą niekonwencjonalną sztuką rozpoczął jeszcze w trakcie nauki w gimnazjum. Ponadto Seweryn Kubicki, znany górowski survivalista prezentował sprzęt, używany w trakcie wypraw, a członkowie Klubu Motorowego „Czarne Kruki” swe wspaniałe maszyny. Warto było poświęcić niedzielne popołudnie i uczestniczyć w tym wydarzeniu.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
kalendarium miesięczne

  
Online: 20 odwiedzin: 10860111
© 2005 - 2020 Góra. All rights reserved.