Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
sobota 19 października 2019  imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
Prezydent RP Pan Andrzej Duda z wizytą w Górze
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


Prezydent RP Pan Andrzej Duda z wizytą w Górze

Dzień 8 października 2019 r. zapisze się w historii Góry. Po raz pierwszy w historii miasto odwiedził urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie z Prezydentem odbyło się w hali Arkadia Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze. W spotkaniu uczestniczyły lokalne władze samorządowe: Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Wicestarosta Grzegorz Kordiak, Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Zastępca Burmistrza Góry Piotr Głowacki, Zastępca Wójta Niechlowa Michał Frąckowiak, Wójt Jemielna Anita Sierpowska,  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, parlamentarzyści m. in. Poseł na Sejm RP Jacek Świat, Poseł na Sejm RP Mirosława Stachowiak-Różecka, Senator RP Jarosław Obremski, oraz przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP.

W hali Arkadia Prezydenta powitał zespół ludowy Osetnopolanie. Oficjalnego przywitania dokonał Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, który w imieniu samorządowców Ziemi Górowskiej podziękował za wizytę w Górze.

Prezydent RP Andrzej Duda w swoim wystąpieniu mówił o roli jaką pełni „mała Ojczyzna” w środowisku lokalnym, o realizowanych programach społecznych, wzmacnianiu kraju. Zachęcał także do udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych – bez względu na poglądy polityczne.

Po wystąpieniu Prezydenta RP przyszedł czas na spotkania z mieszkańcami i pamiątkowe zdjęcia. W tym czasie wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sicinach oraz Mażoretki UKS Artis Góra.

Po zakończonym spotkaniu z mieszkańcami Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z samorządowcami.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
kalendarium miesięczne

  
Online: 11 odwiedzin: 10260577
© 2005 - 2019 Góra. All rights reserved.