Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
wtorek 25 lutego 2020  imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
Ósma edycja Narodowego Czytania
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


Ósma edycja Narodowego Czytania

W sobotnie popołudnie, 7 września w Bibliotece Miejskiej w Górze odbyła się kolejna – ósma edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tegorocznymi lekturami były nowele, a z okazji 8 edycji prezentowanych było 8 polskich nowel.

Wśród zgromadzonych w Bibliotece Miejskiej gości, obecni byli: Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Zastępca Burmistrza Góry Piotr Głowacki, Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Arkadiusz Szuper wraz z radnymi, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Andrzej Rogala wraz z radnymi, Prezes Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych kpt. Henryk Adamus, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze Aneta Zmuda, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze Mariola Szurynowska, Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Jan Rewers, Redaktor Naczelna „Przeglądu Górowskiego” Elżbieta Maćkowska, przedstawiciele mediów, mieszkańcy Gminy Góra.

Tegoroczne Narodowe Czytanie zorganizowane zostało przez Bibliotekę Miejską w Górze, Dom Kultury w Górze oraz Szkolny Teatr „Kurtyna” działający w Szkole Podstawowej nr 3 im. W. Broniewskiego w Górze.

Impreza prowadzona była przez Danutę Biernacką, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze, która wcieliła się w postać Elizy Orzeszkowej, Joannę Zembroń, opiekuna Szkolnego Teatru „Kurtyna” wcielającą się w osobę Marii Konopnickiej oraz Arkadiusza Gustawa Dyrektora Domu Kultury w Górze, który prezentował postać Henryka Sienkiewicza. Fragmenty nowel prezentowali członkowie Teatru „Kurtyna”. Towarzyszyły temu piosenki w wykonaniu sekcji wokalnej Domu Kultury oraz prezentacja „żywych obrazów”, w które wcielili się aktorzy Teatru „Kurtyna” oraz pracownicy Biblioteki Miejskiej.

GALERIA

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
kalendarium miesięczne

  
Online: 17 odwiedzin: 11024563
© 2005 - 2020 Góra. All rights reserved.