Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
czwartek 17 października 2019  imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
Dni Góry 2019 za nami!
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


Dni Góry 2019 za nami!

W dniach 6-7 lipca 2019 r. Góra obchodziła swoje tradycyjne święto – Dni Góry. Oficjalne rozpoczęcie obchodów nastąpiło późnym popołudniem w sobotę, jednak już od rana odbywały się imprezy towarzyszące.

O godz. 9.30 na kortach tenisowych odbył się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego w grze pojedynczej o Puchar Burmistrza Góry. Chwilę później, o godz. 10.00 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbyły się Otwarte Zawody w Strzelectwie Myśliwskim o Puchar Burmistrza Góry. W obu wydarzeniach Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz reprezentowana była przez Zastępcę Burmistrza Piotra Głowackiego. Zastępca Burmistrza wszystkim uczestnikom pogratulował perfekcyjnej organizacji wydarzeń, a wszystkim zawodnikom życzył udanej zabawy oraz świetnych wyników.

Główne uroczystości Dni Góry 2019 odbyły się terenie Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze, obok stadionu miejskiego. O godz. 17.00 na scenie wystąpił zespół Główny Zawór Jazzu. Zaraz po koncercie odbyło się oficjalne otwarcie Dni Góry 2019. Otwarcia dokonała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Poseł na Sejm RP Michał Jaros oraz były poseł, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Stanisław Huskowski. Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz podziękowała wszystkim zgromadzonym przed sceną za liczne przybycie i życzyła wspaniałej zabawy podczas dwóch dni obchodów święta Góry. Przybyli goście podziękowali za zaproszenie, również życząc udanej zabawy.

Po oficjalnym otwarciu Dni Góry przyszedł czas na koncert zespołu Blue Cafe. Zespół porwał publiczność hitami, takimi jak: „Zapamiętaj”, „Czas nie będzie na nas czekał”, czy „Niebo”.

Kolejną gwiazdą wieczoru był zespół IRA. Ta kultowa gwiazda przyciągnęła całe rzesze fanów, tych młodszych, jak i starszych. Obecny była także fanklub z Wielkopolski z transparentami „Pyrlandia was kocha”. Mimo chwilowego ulewnego deszczu publiczność wytrwale stała pod sceną śpiewając wspólnie piosenki takie jak: „Powtarzaj to”, „Parę chwil” i „Nadzieja”.

Po koncercie do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna z zespołem RM Voices.

Drugi dzień obchodów Dni Góry 2019 rozpoczął się w Domu Kultury w Górze o godz. 10.00. Odbył się tam Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Góry. Podczas wręczenia nagród obecna była Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, która gratulowała wszystkim uczestnikom, a najlepszym wręczyła puchary oraz nagrody rzeczowe.

Punktualnie o godz. 16.00 przed sceną prezentowały się Mażoretki UKS „Artis” Góra, które odnoszą wspaniałe sukcesy. Zaraz po Mażoretkach prezentował się Big Band Domu Kultury w Górze pod kierownictwem Arkadiusza Gustawa oraz sekcja wokalna Domu Kultury.

Po występie Big Bandu sceną zawładnął Bartek Kaszuba, ulubieniec wszystkich nastolatek. Młodzież przed sceną szalała i wspólnie z artystą śpiewała piosenki. Po zakończonym koncercie wokalista chętnie pozował do wspólnych zdjęć oraz rozdawał autografy swoim fankom.

Po koncercie Bartka Kaszuby, w programie znajdowały się jeszcze 2 koncerty wieczoru, podczas których oprócz władz samorządowych Gminy Góra, reprezentowanych przez Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz, obecny był także starosta wrocławski Roman Potocki.

O godz. 19.00 na scenie pojawiła się Ewelina Lisowska, która całą publiczność prowadziła „w stronę słońca”. Po 1,5 godzinnym koncercie artystka rozdawała autografy oraz fotografowała się ze swoimi fanami przed sceną.

Ostatnim punktem obchodów Dni Góry był zespół międzynarodowej gwiazdy – Electric Light Orchestra. Zespół zgromadził przed sceną wielu sympatyków zespołu, którzy bisowali na zakończenie koncertu.

Wszystkim, którzy wzięli dział w tegorocznych obchodach Dni Góry 2019 serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na Dni Góry 2020.

Sponsorami tegorocznych obchodów Dni Góry byli: Gaz-System, PGNiG oraz Enea, którym serdecznie dziękujemy.

GALERIA

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
kalendarium miesięczne

  
Online: 7 odwiedzin: 10251676
© 2005 - 2019 Góra. All rights reserved.