Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
niedziela 22 września 2019  imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
IX Młodzieżowe Manewry Wojskowo-Ratowniczo-Gaśnicze
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


IX Młodzieżowe Manewry Wojskowo-Ratowniczo-Gaśnicze

Przy hali sportowej Arkadia w Górze odbyła się dziś IX edycja Młodzieżowych Manewrów Wojskowo-Ratowniczo-Gaśniczych, których organizatorem jest Ochotniczy Hufiec Pracy w Górze oraz POSiR.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego OHP Gabriela Szafarowska, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Górze podkom. Daniel Panek, Komendant Powiatowy PSP w Górze bryg. Krzysztof Panocha, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Górze Jarosław Szypiłło i inni.

Komendant OHP w Górze Zofia Świerszcz przywitała zgromadzonych gości i uczestników Manewrów oraz poprosiła o oficjalne otwarcie imprezy Starostę Górowskiego, Burmistrz Góry i Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego OHP. Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz na ręce Komendant OHP Zofii Świerszcz złożyła podziękowanie za konsekwentną organizację imprezy, promocję Góry oraz integrację środowisk OHP i szkół z regionu. Podobne podziękowanie otrzymał Dyrektor POSiR Tomasz Krysiak.

Po oficjalnym otwarciu kapitanowie drużyn wylosowali numery startowe, po czym drużyny mogły przystąpić do wykonywania zadań.

Nad poprawnym przebiegiem konkurencji czuwali sędziowie, na czele z głównym Zofią Świerszcz. Przed uczestnikami było m.in. strzelanie z broni krótkiej, rzut granatem, bieg z przeszkodami, czołganie, budowa stanowiska strzeleckiego, toczenie piłki strumieniem wody i inne.

W tegorocznej edycji Manewrów udział wzięło xxx drużyn, w 3 kategoriach:

- drużyny OHP: Wschowa, Wołów, Brzeg Dolny, Pleszew, Polkowice, Legnica, Góra, Przemków,

- drużyny szkół średnich: Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie; I Zespół Szkół we Wschowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Górze; Zespół Szkół im. gen. S. Kaliskiego w Górze,

- drużyny szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 3 im. W. Broniewskiego w Górze; Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Prusa w Górze, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie; Gimnazjum Dwujęzyczne w Górze.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
kalendarium miesięczne

  
Online: 7 odwiedzin: 10134988
© 2005 - 2019 Góra. All rights reserved.