Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
wtorek 21 maja 2019  imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
Górowska Gala Wolontariatu
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


Górowska Gala Wolontariatu

Jak co roku, w grudniu Fundacja Pomocy Szkole im. E. Machniewicza w Górze oraz Stowarzyszenie „Młodzi-Młodym” w Górze z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowały Górowską Galę Wolontariatu. Tegoroczna uroczystość odbyła się 3 grudnia w Sali Bankietowej „Asti” w Górze.

W Gali udział wzięła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Starosta Górowski Piotr Wołowicz, a także Proboszcz parafii w Kłodzie Górowskiej ks. kanonik Stanisław Orłowski.

Uroczystość rozpoczęła Prezes Fundacji Elżbieta Skoczylas otwierając uroczystość, a następnie oddając głos prowadzącym uroczystość: Prezesowi Stowarzyszenia „Młodzi-Młodym” Arkadiuszowi Gortychowi oraz Sylwii Mrozowskiej.

Prowadzący w skrócie przedstawili genezę Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz działalność wolontariatu w 2018 r. w Gminie Góra. Przedstawiono akcje charytatywne realizowane przez Klubu Wolontariatu w szkołach oraz inicjatywy angażujące wolontariuszy realizowane przez organizacje pozarządowe. Następnie wystąpili przedstawiciele akcji charytatywnej „Jabłuszko” z Leszna, którzy po raz pierwszy pomocą objęli osobę spoza powiatu leszczyńskiego – Amelkę z Góry.

W dalszej części głos zabrała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz Starosta Górowski Piotr Wołowicz, którzy podziękowali wszystkim wolontariuszom za ciężką, pełną poświęcenia pracę na rzecz innych. Na ręce organizatorów Gali złożyli listy z życzeniami dla wolontariuszy.

Kolejną częścią uroczystości było wręczenie podziękowań za działalność wolontariacką wraz z upominkiem dla wolontariuszy, którzy aktywnie działalni w 2018 roku. Wręczenia podziękowań dokonała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wspólnie ze Starostą Górowskim Piotrem Wołowiczem.

Prezes Elżbieta Skoczylas wręczyła podziękowania dla opiekunów klubów wolontariatu w szkołach podstawowych Gminy Góra oraz Zespołu Szkół w Górze i Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Podczas Gali wręczonych w sumie zostało 221 podziękowań dla wolontariuszy.

Poniżej prezentujemy film nagrany z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przez wolontariuszy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Glince pn. „O pomaganiu rozmowy…”

Górowska Gala Wolontariatu zorganizowana została w ramach zadania publicznego „Wsparcie działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i edukacji obywatelskiej” pod nazwą „Piknik Obywatelski” dofinansowanego z budżetu Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

          

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
kalendarium miesięczne

  
Online: 11 odwiedzin: 9554292
© 2005 - 2019 Góra. All rights reserved.