Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
poniedziałek 18 lutego 2019  imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Wiadomości gminne | Kultura, oświata i sport | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia
znajdujesz się w:
Wiadomości kulturalne
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt


  Wpisz swój adres email.
dopisz


Wiadomości kulturalne

W dniu 10 października br. w restauracji „OPUS” odbyła się uroczystość poświęcona osobom niewidomym i słabo widzącym – doroczne obchody Dnia Białej Laski. Bardzo licznie zgromadzeni członkowie górowskiego Oddziału Polskiego Związku Niewidomych i Osób Słabowidzących powitani zostali przez Prezes OPZN Marię Tylicką. Wśród gości obecni byli, w imieniu Starosty Górowskiego - Sekretarz Powiatu Elżbieta Kwiatkowska, w imieniu Burmistrz Góry – Skarbnik Marek Balowski, w imieniu Wójt Gminy Niechlów – Sekretarz Gminy Wioletta Cencora-Stupińska oraz z-ca Kierownik OPS Mariola Palczyńska.

Na zgromadzonych czekała miła niespodzianka – koncert solistek z Domu Kultury prowadzonych przez instruktora Arkadiusza Gustawa. Po tym miłym wstępnie głos zabrała  dyrektor PCPR Bożena Merta, witając przybyłych i przybliżając ideę tego święta, które w kalendarz obchodów zostało wpisane już w 1964 r.. Goście również zabrali głos, przekazując w imieniu władz samorządowych szczególnie miłe słowa uznania, życzenia i podziękowania za dotychczasową działalność na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. W trakcie uroczystości przedstawiona została także prezentacja multimedialna obrazująca działalność górowskiego Oddziału PZN, przygotowana przez Iwonę Stankiewicz. Członkowie stowarzyszenia, mimo niepełnosprawności, to osoby czynne, chętnie uczestniczące w wyjazdach, wycieczkach, których celem jest integracja i poznawanie nieznanych dotąd zakątków Polski. Prężnie w tym celu działa Zarząd górowskiego Oddziału PZN: prezes Maria Tylicka, wiceprezes Ryszard Wtykło oraz Krystyna Śniechowska, Bogusława Zbrzeźniak i Renata Dubiel. Gratulacje i najlepsze życzenia w dalszej pracy na rzecz członków Oddziału.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
kalendarium miesięczne
  
Online: 25 odwiedzin: 8992797
© 2005 - 2019 Góra. All rights reserved.