Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
sobota 20 lipca 2019  imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
Wieża Głogowska
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


Wieża Głogowska

 

Projekt nr RPDS.04.03.01-02-0017/16 pt. Rewitalizacja budynku Wieży Głogowskiej w m. Góra współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Działania nr  4.3 Dziedzictwo kulturowe, Poddziałanie 1 OSI - 4.3.1 Dziedzictwo kulturowe – konkursy horyzontalne – nabór na OSI.

 

W ramach projektu planuje się rewitalizację Wieży Głogowskiej w Górze przy ul. Głogowskiej, w celu jej udostępnienia do zwiedzania, jako wieży widokowej oraz jako miejsca prezentacji wystaw dotyczących historii miasta oraz miejsca inscenizacji historycznych. Wieża Głogowska zbudowana w XV w. pełniła rolę wieży obronnej przy Bramie Głogowskiej, wpisana do rejestru zabytków decyzja nr A/3730/853 z dnia 17.02.1961. Lokalizacja Wieży w samym centrum miasta czyni ją dostępną dla turystów i przechodniów. Wieża powrócić ma do społecznej przestrzeni miasta jako dominanta będąca materialnym śladem elementu z herbu miasta. Do tej pory wieża była niedostępna dla zwiedzających. Pomieszczenia wewnątrz wieży mają być udostępniane w celu podziwiania panoramy miasta, zwiedzania, prezentacji wystaw dotyczących historii miasta oraz inscenizacji historycznych. Dodatkowo planuje się powrót do tradycji - zegar miejski wybijał będzie pełne godziny, a raz dziennie odgrywany będzie hejnał Góry. Rewitalizacja będzie obejmowała wykonanie prac we wnętrzu obiektu: naprawę schodów, stropów, uzupełnienie poszycia deskowego w podłodze, wymianę podłogi sosnowej i wykonanie nowych podłóg z desek dębowych, oczyszczenie całej powierzchni murów, remont istniejących drzwi wejściowych, likwidację istniejącej instalacji elektrycznej z usunięciem starych przewodów i uzupełnieniem ubytków w murach i spoinach po starej instalacji, przeniesienie miejsca lokalizacji układu pomiarowego z zabezpieczeniem na poziom 0,wykonanie nowej natynkowej instalacji oświetlenia i gniazd, remont instalacji zegarowej, zamontowanie czterech nowych mechanizmów napędzających wskazówki na każdej tarczy sterowanych radiowo i regulowanych elektronicznie, wymianę na nowe wewnętrznych okiennic z żaluzjami na poziomie 6,naprawę drewnianych okien na poziomie 5 oraz wykonanie i osadzenie nowych okien na poziomie 2,3i4.Grupą docelową będą: turyści indywidualni oraz zorganizowane grupy turystyczne, wszyscy mieszkańcy miasta oraz dzieci i młodzież szkolna odbywająca zajęcia w ramach lekcji historii. Beneficjentem, inwestorem i operatorem projektu będzie Gmina Góra. Przyjmuje się, że w wyniku realizacji projektu obiekt odwiedzi co najmniej 3001 osób rocznie.

 

cel projektu: zwiększenie dostępności do zasobów kulturowych gminy Góra

wysokość wkładu Unii Europejskiej w Projekt: 221 254,64 PLN

 

Regulamin  korzystania z Wieży Głogowskiej w Górze

 

1.       Właścicielem obiektu jest Gmina Góra, a administratorem obiektu Urząd Miasta i Gminy w Górze.

2.       Wejście na Wieżę Głogowską jest bezpłatne.

3.       Wieża Głogowska otwarta jest: środa, czwartek: w godzinach 1200 - 1500 oraz pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca oraz drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca w godzinach od 1400 – 1700.

4.       Obiekt zwiedzać można indywidualnie lub w grupach zorganizowanych.
Grupy zorganizowane mogą korzystać z Wieży Głogowskiej po wcześniejszym zgłoszeniu w każdym dniu tygodnia w godzinach ustalonych z administratorem.

5.       Wstęp do obiektu możliwy jest wyłącznie w obecności uprawnionego pracownika  administratora.

6.       W czasie przebywania na terenie Wieży Głogowskiej należy bezwzględnie stosować się do wszystkich poleceń pracownika udostępniającego obiekt. 

7.       Grupy zorganizowane mogą przebywać pod opieką minimum jednego opiekuna.

8.       Liczba osób jednocześnie przebywających na terenie obiektu jest ograniczona i nie może przekroczyć 15 osób.

9.       Dzieci do lat 15 mogą wejść na teren obiektu tylko i wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

10.   Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za zachowanie swojej grupy. Za wszelkie szkody powstałe w wyniku celowego uszkodzenia lub zniszczenia zarówno samego obiektu jak i wystawionych w nim eksponatów, odpowiadają osoby które wyrządziły szkodę.

11.   Podczas przebywania w Wieży zabrania się:

1) palenia tytoniu i używania ognia,

2) wnoszenia toreb, plecaków lub innego bagażu podręcznego uniemożliwiającego swoimi gabarytami poruszanie się drogami komunikacyjnymi (schody),

3) wnoszenia materiałów łatwopalnych, toksycznych i wybuchowych,

4) wnoszenia broni białej i palnej oraz przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych,

5) wnoszenia zwierząt,

6) spożywania żywności i napojów,

7) wspinania na elewację Wieży,

8) biegania po schodach,

9) hałasowania i niszczenia sprzętu i wyposażenia.

12.   W przypadku niewłaściwego korzystania z obiektu Wieży Głogowskiej, właściciel obiektu nie ponosi odpowiedzialności za utratę zdrowia.

13.   Wstęp na Wieżę jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

 

TELEFONY ALARMOWE:                                                    ADMINISTRATOR OBIEKTU

OGÓLNY ALARMOWY 112                                      Urząd Miasta i Gminy w Górze

POLICJA 997                                                                ul. Adama Mickiewicza 1

POGOTOWIE RATUNKOWE 999                                       56-200 Góra

STRAŻ POŻARNA 998                                                          tel. 65/ 543 23 20

                                                                     

e-mail:wiezaglogowska@gora.com.pl  

 

 

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
kalendarium miesięczne

  
Online: 17 odwiedzin: 9834921
© 2005 - 2019 Góra. All rights reserved.