Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
środa 12 grudnia 2018  imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Wiadomości gminne | Kultura, oświata i sport | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia
znajdujesz się w:
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt

  Wpisz swój adres email.
dopisz


Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które obchodzone jest 5 grudnia w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wolontariuszy, którzy w 2017 roku pracowali społecznie na rzecz mieszkańców Ziemi Górowskiej. Organizatorem spotkania była Fundacja Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza w Górze oraz Stowarzyszenia "Młodzi-Młodym" w Górze.

W uroczystości udział wzięła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska oraz Sekretarz Powiatu Górowskiego Elżbieta Kwiatkowska, a także opiekunowie wolontariuszy i wolontariusze.

Spotkanie rozpoczęła Prezes Fundacji Elżbieta Skoczylas oraz Prezes Stowarzyszenia Arkadiusz Gortych, którzy powitali zgromadzonych gości oraz przedstawili akcje, które angażowały wolontariuszy w 2017 roku. Prezes Arkadiusz Gortych opowiedział o akcji "Gramy dla Bartka vol. II" na rzecz Bartka Małaczyńskiego, "Czernina dla Hani" na rzecz Hani Tomczak, Dzień Dawcy Szpiku, który kilkukrotnie organizowany był na terenie Gminy Góra, a także poza gminą i powiatem oraz VIII Biegu z Policją, czy akcji "Pączki do rączki", na rzecz Wiktorii.

W kolejnej części głos zabrała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, która podziękowała wszystkim wolontariuszom za aktywność, zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. Burmistrz Góry podkreśliła jak piękny jest fakt, że z roku na rok co raz większa liczba ludzi angażuje się w prowadzone akcje i nie pozostaje obojętna na ludzkie nieszczęście. Na ręce Prezes Fundacji Elżbiety Skoczylas i Prezesa Stowarzyszenia Arkadiusza Gortycha Burmistrz Góry złożyła podziękowanie za prowadzone akcje oraz życzenia dla wszystkich osób zaangażowanych w działania na rzecz społeczności lokalnej Gminy Góra.
Następnie głos zabrała Sekretarz Powiatu Górowskiego Elżbieta Kwiatkowska, która w imieniu Starosty Górowskiego na ręce Prezesów złożyła podziękowania i życzenia dla wszystkich wolontariuszy.

Obecny na sali Dyrektor Biegu z Policją - Stanisław Borawski podziękował wolontariuszom za aktywne wspieranie działań w ramach Biegu z Policją i wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie wręczył podziękowania.

W dalszej części Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wręczyła podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy brali udział w prowadzonych akcjach i przedsięwzięciach. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli 10-minutowy film dot. działalności wolontariackiej, pt. Trendy wolontariat. 

GALERIA

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
kalendarium miesięczne
  
Online: 12 odwiedzin: 8681788
© 2005 - 2018 Góra. All rights reserved.