Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
sobota 20 stycznia 2018  imieniny: Fabian, Sebastian
Wiadomości gminne | Kultura, oświata i sport | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia
znajdujesz się w:
Konferencja prasowa Dzień Dawcy Szpiku
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
  Wpisz swój adres email.
dopisz


Konferencja prasowa Dzień Dawcy Szpiku

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizowanej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego w Górze, pod nazwą "Dzień Dawcy Szpiku". W konferencji udział wzięli: reprezentujący Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz Skarbnik Miasta i Gminy Góra Marek Balowski, tato Bartka Małaczyńskiego – Adam Małaczyński, siostra Bartka – Natalia, rzeczywisty dawca szpiku kostnego, mieszkanka Góry Agnieszka Trzósło, Koordynator ds. Rekrutacji Dawców Fundacji DKMS z Warszawy Leszek Lewandowski oraz przedstawicielki organizatorów akcji „Gramy dla Bartka vol. II” Małgorzata Stolarczyk i Helena Radoszko. Uczestnikami byli także: Filip Wybieralski – Radio Elka, Arkadiusz Gortych – „Przegląd Górowski” i Liwia Stolarczyk – media społecznościowe.

Konferencję rozpoczął Leszek Lewandowski, który przybliżył proces rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz działania prowadzone przez Fundację DKMS na rzecz zwiększenia liczby dawców. Następnie głos zabrał Adam Małaczyński, który opowiedział o aktualnie prowadzonym leczeniu Bartka oraz jego ogólnym stanie zdrowia. W kolejnej części głos zabrała Agnieszka Trzósło, mieszkanka Góry, która jako jedna z dwóch osób z naszej Gminy rzeczywiście oddała szpik chorej osobie, ratując w ten sposób jej życie. Głos zabrał także Skarbnik Miasta i Gminy Góra – Marek Balowski, który w imieniu nieobecnej Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz oraz własnym podziękował organizatorom akcji oraz Agnieszce Trzósło za zaangażowanie i chęć pomocy innym ludziom. Skarbnik gorąco zachęcał mieszkańców do udziału w akcji i rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku. Ze swojej strony zobowiązał się do dołączenia do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego i rejestracji w dniach 29-30 lipca 2017 r. Kończąc swoją wypowiedź Skarbnik Miasta i Gminy Góra życzył Bartkowi dużo zdrowia i pomyślnego leczenia, a organizatorom udanej akcji i wielu nowych zarejestrowanych dawców. Na zakończenie głos zabrały Małgorzata Stolarczyk i Helena Radoszko, które przedstawiły aktualny stan przygotowań do „Dnia Dawcy Szpiku” oraz działania podjęte do tej pory.

DZIEŃ DAWCY SZPIKU KOSTNEGO odbędzie się w dniach 29-30 lipca 2017 r. w godz. 10.00 – 18.00 w Górze, w 2 lokalizacjach: pl. B. Chrobrego (rynek) oraz Skwer przy kościele p.w. św. Faustyny w Górze.

I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ SZPIKU KOSTNEGO!

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
kalendarium miesięczne
  
Online: 16 odwiedzin: 7324585
© 2005 - 2018 Góra. All rights reserved.