Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
środa 23 maja 2018  imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Wiadomości gminne | Kultura, oświata i sport | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia
znajdujesz się w:
Dzień Patrona Szkoły i podsumowanie projektu ,,Gimnazjalista Potrafi''
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
Inwestycje gminne 2018  Wpisz swój adres email.
dopisz


Dzień Patrona Szkoły i podsumowanie projektu ,,Gimnazjalista Potrafi''

Dnia 8 czerwca w hali sportowej ,,Olimpia’’, Gimnazjum nr 2 w Górze obchodziło Dzień Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika. Uroczystość połączona była z podsumowaniem projektu ,,Gimnazjalista Potrafi’’.  Z tej okazji Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie zaprosili szanownych gości na czele z Burmistrz Góry Ireną Krzyszkiewicz w imieniu, której został oddelegowany Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto. 

 

W części oficjalnej dzisiejszej imprezy po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu narodowego oraz serdecznym przywitaniu znamienitych gości, Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Górze Janusz Ruszkiewicz wręczył podziękowania za pomoc w realizacji projektów.

Podziękowania takie otrzymali, m. in.: Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Pierwszy dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Górze Bożena Głuszko, Prezes Fundacji Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza w Górze Elżbieta Skoczylas, nauczycielka historii Gimnazjum nr 2 w Górze Elżbieta Maćkowska, Prezes Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Regina Kumala oraz Sekretarz Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ewa Osuch.

 

Dzisiejszy dzień był także świetną okazją, aby nagrodzić tych uczniów, którzy wykazali się  umiejętnościami i wiedzą w konkursach związanych z Patronem Szkoły – Mikołajem Kopernikiem. Konkurs podzielony był na kategorie: pisemne i artystyczne. Nagrody książkowe oraz dyplomy wręczył Dyrketor Gimnazjum nr 2 w Górze Janusz Ruszkiewicz oraz Wicedyrektor Anita Heinze - Kasprzak.

 

Uroczystość uświetnił wykład o Mikołaju Koperniku, Elżbiety Maćkowskiej – nauczycielki historii oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Górze (występy chóru, flecistów, wokalne i wokalno – taneczne).

 

Po uroczystości w hali sportowej ,,Olimpia’’ znamienici goście udali się do budynku Szkoły Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze, gdzie obejrzeli wystawę prac Darii Jankowiak oraz tego co w tym roku było robione.      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
kalendarium miesięczne

  
Online: 10 odwiedzin: 7837369
© 2005 - 2018 Góra. All rights reserved.