Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
sobota 20 lipca 2019  imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
Listy dla Ziemi
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


Listy dla Ziemi

Informujemy, iż Gmina Góra znalazła się po raz kolejny w gronie uczestników ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi” – jednej z największych inicjatyw ekologicznych w Polsce. Organizatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna ARKA.

W styczniu 2015 r. wystartowała trzecia edycja „Listów dla Ziemi”. Tegoroczny temat to ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. Listy dla Ziemi, to projekt Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielska - Białej, którego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie, jak również podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Najważniejszym punktem projektu jest konkurs na Najpiękniejszy List dla Ziemi. W kwietniu w placówkach w całej Polsce dzieci piszą listy, w których namawiają dorosłych do proekologicznych działań. Tegoroczna edycja wprowadza pewną nowość – uczniowie napiszą swoje listy nie tylko na papierze z makulatury, ale też online, dzięki specjalnej aplikacji.

W całorocznym programie przewidziane są różne warsztaty, happeningi, wystawy w największych miastach w Polsce. Akcja jest organizowana w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
kalendarium miesięczne

  
Online: 10 odwiedzin: 9834816
© 2005 - 2019 Góra. All rights reserved.