Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
niedziela 22 września 2019  imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomości gminne | Kultura | Galeria | Przetargi | Zamówienia Publiczne | Ogłoszenia | UE - Projekty
znajdujesz się w:
Unijne wsparcie na założenie firmy
Nasza gmina
Samorząd
Kontakt
UE-Projekty

  Wpisz swój adres email.
dopisz


Unijne wsparcie na założenie firmy

W ramach projektu „Fundusz Pożyczkowy EFS” dostępne są jeszcze środki dla mieszkańców Dolnego Śląska, którzy nie prowadzą, a zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Osoby, które przystąpią do projektu mogą ubiegać się o pożyczkę na preferencyjnych warunkach, przeznaczoną na otwarcie własnego biznesu.

Projekt „Fundusz Pożyczkowy EFS” finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i ma trwać do czerwca 2014 r. Do projektu mogą przystąpić osoby zamieszkałe na terenie województwa dolnośląskiego, które  w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej. Priorytetowo traktowani są studenci, doktoranci i pracownicy naukowi.

Uczestnicy projektu mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości do 50 000,00 zł, z przeznaczeniem na dowolny, jednoznacznie określony cel gospodarczy. Ze wsparcia można sfinansować  zakup, budowę lub modernizację obiektów produkcyjnych czy usługowych, zakup środków trwałych (sprzętu, wyposażenia, maszyn). Finansowane są inne cele gospodarcze przyczyniające się do rozwoju przedsiębiorstwa, w tym  zakup środków obrotowych.

Pożyczka nie może być przeznaczona na pokrywanie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej lub na cele konsumpcyjne. Nie może również służyć spłacie pożyczek i kredytów zaciągniętych w innych instytucjach finansowych lub zobowiązań publiczno – prawnych.
Maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi do 60 miesięcy (karencja w spłacie kapitału do 12 miesięcy). Wysokość oprocentowania wynosi od 2,5%. Nie jest wymagany wkład własny; nie są pobierane dodatkowe opłaty ani prowizja.

Informacje na temat warunków przystąpienia do projektu oraz wzory niezbędnych dokumentów znajdują się na stronach instytucji realizujących projekt, m.in. Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Pytania o aktualnie dostępne możliwości wsparcia z unijnych funduszy na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej można również kierować do Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (Infolinia: 801 700 008, e mail: pife@dolnyslask.pl)

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
kalendarium miesięczne

  
Online: 7 odwiedzin: 10134972
© 2005 - 2019 Góra. All rights reserved.